Vyhrať o prsia alebo fitnesky a silikónové prsia

Vyšportované ženské telo. Obraz väčšine dobre známy. Dokonalé krivky, guľatý zadok, ploché brucho s tehličkami, štíhle a pritom silné nohy. Telesný tuk na minimálnej úrovni. Až na posledný bod sú toto veci asi cieľom mnohých dievčat a žien, čo cvičia.

Štíhla postava s tehličkami na bruchu a vyrysovanými svalmi ide ruka v ruke s úbytkom a minimálnym podkožným tukom. U pretekárok na pódiu môžeme hovoriť iba o cca 10 percentách telesnej váhy. A tu je celý kameň úrazu. So stratou telesného tuku totiž neoddeliteľne súvisí aj zníženie veľkosti pŕs. Tie sú tvorené z prsných žliaz a tuku, takže je to celkom logické. A keďže prirodzenou cestou nie je možné schudnúť lokálne (iba na bruchu), zmenšeniu sa nevyhne žiadna žena.

Keď sa však pozrieme na mnohé krásky nie len na pódiu, v oblasti hrudníka im rozhodne nič nechýba. Niekedy aj naopak.

bikiny fitness modelka
Dokonalá premena. Všetky miery sa zmenšili len obvod hrudníka narástol. Ale inak obdivujem. Zdroj: http://instagram.com/fiitnesschic/

Ako povedala Magdalena Kažimírová, kulturistické a bikiny fitness súťaže sú niečo, ako súťaže krásy. Cieľom je najmä symetria postavy. Svalnatá postava a „plochý hrudník“ najmä v podaní kulturistiek vyzerá totálne nesymetricky. Aj to je jeden z dôvodov, prečo je bikiny fitness u tradičného diváka obľúbenejšia disciplína . Ani tu to však pretekárky nemajú jednoduché.

Krásny guľatý zadok má predsa len istý objem a je potrebné ho niečim dorovnať. Mnohé pretekárky tak od víťazstva môže deliť naozaj len menšie poprsie. Na radu tak prichádza plastická operácia a silikónové implantáty.

A kde sú silikóny, tam je vždy rušno. Ešte stále si dobre spomínam na mladú a úspešnú Marínu Hámovú. Tá sa na plastiku dala už vo svojich 17 rokoch. Po prvých úspechoch na svetových súťažiach tak nechcela nechať nič na náhodu. Bulvár to celkom ocenil niekoľkými článkami a úvahami.

Najnovšie ma túto operáciu za sebou aj naša úspešná reprezentantka, už spomínaná Magdalena Kažimírová (26), ktorá o svojom zákroku ako aj hlavných dôvodoch porozprávala na svojom Facebooku. Spomínané video si môžete samozrejme pozrieť  aj nižšie, alebo priamo na jej Facebooku.

Jediným problémom tak ostáva fakt, že dievčatá sú svojím spôsobom nútené ísť do plastiky. Samozrejme, že to nie je len o prsiach, ale s malým dekoltom to máte objektívne ťažšie.

Čo si o tom myslíte? Ste radšej za prirodzenú cestu, alebo tieto aktivity schvaľujete. Osobne som za, pokiaľ je to spravené naozaj prirodzene ako v prípade Maggie. Dajte vedieť v komentároch.

 

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.