Tajomstvo profesionálov odhalené

V poslednej dobe narážam často na viacerých exotov, ktorí ponúkajú odhalenie toho „najtajnejšieho tajomstva“, vďaka ktorému sa vám podarí, všetko čo chcete. Rýchlo a bez práce. Neuveriteľne ma to vytáča a tak som sa rozhodol napísal týchto pár riadkov. 

Blud #1 Tajomstvo profesionálov

tajomstvo úspechu
Zabudnite…

Poviem to na rovinu. Žiadne tajomstvo profesionálov neexistuje. Ak si myslíte, že profík je profík, lebo pozná nejakú skratku, nejaký zázračný prípravok, niečo uber tajné, tak ste na omyle. Na môj mail mi neustále chodia správy a dotazy. Vždy ma to poteší a snažím sa poradiť ako len viem. Komu ma však nebaví odpisovať sú ľudia, ktorí očakávajú práve tu jednu čarovnú radu. To jedno jediné kúzlo, vďaka ktorému nemusia nič navyše spraviť a dosiahnú formu, ktorú chcú. Väčšinou sú to „vyrýsované svaly, štíhli pás, sixpack ako strúhadlo, krásny guľatý zadok, obrovské paže“. V ideálnom prípade to chcú za mesiac, lebo majú zaplatené členstvo v nejakom fitness klube alebo idú na dovolenku / svadbu kamoškyn a podobne. V úplne najideálnejšom prípade sú ochotní sa 1x krát do týždňa hýbať.

Pravda #1 Skratka neexistuje

Na športe a celkovo fitness je krásne to, že úspech a výsledky si nemožno kúpiť. Nájdite vo svojom okolí človeka, ktorí je podľa vás vo výbornej forme a spýtajte sa ho, koľko cvičí, ako sa stravuje, koľko času tomu obetuje.

Nebuďte prekvapení, ak vám povie, že cvičí 6 dní v týždni a v posledný deň si spraví strečing alebo sa ide prejsť. Že si poctivo pripravuje večer stravu na ďalší deň, berie si obedár do práce / školy a bez raňajok z domu nejde. Nebuďte prekvapení, ak vám povie, že chodí spať pred desiatou. Nie že by si rád nevyrazil s priateľmi, ale bez spánku to skrátka nedáva. Na záver nebuďte prekvapení, ak vám povie, že v takomto režime funguje už niekoľko rokov.

Jediným tajomstvom profíkov je neustály boj sám so sebou. Motivovanie samého seba, že má zmysel každý deň sa vytrápiť na tréningu. Byť v tom niekedy sám a ignorovať dotazy okolia, že „už to preháňa“.

Nehľadajte tajomstvá. Všetko potrebné máte v sebe. Otázkou je iba vaša chuť a odhodlanie. Všetko ostatné sa dá riešiť.

 

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.