Prvé info o novom programe Insanity Max: 30

Pred niekoľkými hodinami Shaun T prezradil tajomstvo z posledných týždňov. Ako sa dalo predpokladať, usilovne a pri takmer dokonalej tajnosti pracoval na novom fitness programe. Vydanie je plánované už na december 2014. Čakanie tak bude menšie ako v prípade čakačky na Focus T25.

Pokračovanie Insanity v štýle Focus T25

Insanity Max:30 bude v podobnom štýle ako minulý rok vydané Focus T25. Z T25 si zoberie najmä dĺžku trvania a z toho vychádzajúcu intenzity / štýl tréningu. Krok je to logický. Väčšina ľudí sa totiž stále vyhovára na nedostatok času.

30 minút, 5 dni v týždni

Podľa zatiaľ dostupných informácii bude Insanity Max: 30 trvať 60 dní. Osobne tak očakávam rozloženie 5+5 týždňov. Trénovať by sa malo 5 dni v týždni po 30 minút. Cez víkend možno očakávať strečing, ako v prípade T25. Cvičiť sa bude opäť iba s vlastným teľom, t.j. bez činiek, rebríkov a iných pomôcok. Prípadné pokračovanie / pokročilé fázy ich však určite využijú. Od určitého levelu to skrátka treba.

V základe si tak opäť vystačíte sami si sebou v pohodlí vášho domova. Priestoru na výhovorky je čím ďalej tým menej.

Insanity Max 30 Shaun T

150 nových pohybov

Ako je pri fitness programoch od Shauna T zvykom, očakávajte maximálnu zátaž. Opäť pôjde o vysoko intenzívny intervalový tréning (HIIT). Držať sa budete vo vysokých tepových frekvenciách. Prax však ukázala, že ide o veľmi efektívny spôsob ako získať skvelú kondíciu a vyformovať si postavu. HIIT tréning praktizujem aj ja a dosiahol som s ním zatiaľ najlepšiu formu vo svojej športovej kariére.

Insanity Max: 30 by mal obsahovať 150 pohybov a sekvencií. Údajne sú tak náročné, že aj samotný Shaun T sa ich obával. Podľa výrazu jeho tváre na fotkách na tom niečo bude. V každom prípade tak očakávajte test nielen teľa ale aj mysle. Takto náročný tréning je často najmä o psychickej výdrži, sile a odhodlaní.

Insanity max 30
Vytrápil aj sa náš vzor Shaun T

Promo materiál, trailer

 

Užitočné zdroje informácií

  • Oficiálna Facebook stránka Insanity Max: 30 od BeachBody.
  • Oficiálna Facebook stránka Shaun T.
  • Naša lokálna Facebook stránka o Insanity workout, Insanity Asylum a už aj o Insanity Max:30 Insanity CZ & SK.
  • Oficiálny #hashtag #INSANITYMAX30 a #‎FindyourMAX. Oba sa dajú použiť na Facebook, Twitter aj Instagram.

Zdroje obrázkov: Facebook stránka Insanity Max 30 & Facebook stránka Shaun T.

 

2 komentáre k “Prvé info o novom programe Insanity Max: 30”

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.