Proteiny od Kompavy – Kvalita zo Slovenska

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Sériu recenzií produktov značky Kompava začínam tým najdôležitejším a to „proťákmi“. Pozrel som sa na takmer celé portfólio výrobkov a okúsil mnohé príchute. Aké sú? Dozviete sa nižšie.

Zoznam produktov:

 • Wellness Daily Protein
 • ProteinFit 70
 • ProteinFIt 80
 • Zen Whey

Wellness Daily Protein – TOP protein pre každého

wellness protein

Wellness Daily Protein je viaczložkový protein s 65-percentným obsahom bielkovín. Bielkoviny pochádzajú zo srvátkového koncentrátu, vaječného bielka a mliečneho koncentrátu.

To, čo ho robí unikátnym je jeho zloženie. Protein s obsahom tuku až 13% sa len tak nevidí. V čase keď na nás stále útočia nízko-tučné produkty to pre niekoho môže znamenať šok. Ak ho však prekonáte, zistíte, že ide o veľmi hodnotné a zdraviu prospešné MCT tuky. Okrem tukov a bielkovín v ňom nájdete aj 12% sacharidov. Ďalším TOP faktorom je aj to, že neobsahuje žiadne umelé farbivá a sladidlá. Namiesto nich je použitá stévia. 

Jedným slovom… boží

Wellness protein možno dostať v 4 príchutiach. Osobne som si obľúbil kokos-čokoláda. Musím však povedať, že tieto príchute (najmä kokos) rozoznať neviem. Napriek tomu mi chutí. Rozpustnosť proteinu je dobrá a tak stačí chvíľu mixovať a máte hotovo.

Vhodný aj pre ženy

Na raňajky. Na večeru. Po tréningu veľmi nie. Ja osobne ho používam výlučne k raňajkám. Ovsené vločky, biely jogurt, sušené ovocie / med a tento protein. Wellness protein však ocenia aj ženy. Príjemne chutí, neobsahuje veľa bielkovín (nie, že by to vadilo) a dá sa využiť ako náhrada stravy. Jedna dávka má cca 150 kcal.

Ako už z názvu plynie, ide o protein vhodný na každodenne užívanie. Vhodný je pre každého.

ProteinFit 70 – nočný protein

proteinfit 70

Kazeinový ProteinFit 70 je nočný protein typický svojím postupným uvoľňovaním. Využitie tak nájde najmä večer a pred spaním. Podporou uvoľňovania rastového hormónu sa priaznivo podieľa najmä na tvorbe svalovej hmoty. Dokonalé štiepenie a trávenie proteinov zabezpečujú obsiahnuté tráviace enzýmy. Vo výsledku dostávame dobre stráviteľný, anabolický protein s príjemnou chuťou.

Najchutnejšie čo som kedy mal

Týmito slovami ohodnotil jeden môj známy / klient / zverenec čokoládový variant ihneď po tom, ako ho ochutnal. Podrobnejšie rozpisovanie nemá zmysel 😉 Príchute som skúsil všetky a chybu neurobíte ani jednou z nich. Prešiel aj môj najväčší postrach banán, no osobne vyzdvihujem cappucino.

ProteinFit 80 – ťažká váha pre náročných

proteinfit 80

Pre silný anabolický účinok odporúčam ProteinFit 80. Zložením sa radí medzi srvátkové proteiny. Obsahuje iba 3% tuku a 4% sacharidov. BIelkovín v ňom nájdete 80%. Jednou dávkou tak prijmete až 24g bielkovín. Okrem toho jedna dávka obsahuje až 6g BCAA. Ak potrebujete veľa bielkovín (ako ja), tento fakt určite oceníte. Tento protein odporúčam po tréningu,

Otázna rozpustnosť

Osobne som príchuťami čokoláda a vanilka presýtený. Jahodu som tak bral ako príjemné spestrenie. Pri tomto variante som však pozoroval horšiu rozpustnosť. S balením čoko / vanilka sa tento neduh neprejavil.

Zen Whey – zaujímavé spestrenie

zen whey protein

Zen Whey je pre mňa taká špecialita na záver. V prvom rade ma zaujal možnosťou výberu sladidla. K dispozícií je aspartám a stévia. Doba ale praje stévii. Inak ide o 70-percentný protein s vysokým obsahom aminokyselín. Osobne ho užívam, keď miniem všetky ostatné. Je tak pre mňa istou zálohou, resp. spestrením.

Spestrenie vidím najmä v príchutiach. Typická bombonierová príchuť čokoláda-višňa tu funguje celkom dobre. Jahoda-malina tiež neurazí.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Záver

Proteiny od Kompavy hodnotím veľmi pozitívne. Užívam ich takmer každý deň. Väčšinou ráno Wellness, cez deň / po tréningu ProteinFit 80, pred spaním 70. Ak hľadáte kvalitný protein, práve ste ho našli. Nájdete síce aj lacnejšie produkty, ale osobne si myslím, že nemá zmysel šetriť. Tých pár „éčiek“ za bezproblémové trávenie bez nadúvania a príjemnú chuť stojí. Kúpiť si ich môžete na kompava.sk.

[vc_row][vc_column width=“1/2″][vc_column_text]

Výhody

[/vc_column_text][dt_gap height=“20″][vc_column_text]

 • Kvalitné a výrobky od slovenského výrobcu
 • Účinnosť a prospešnosť pre fyzicky aktívneho človeka
 • Dobrá rozpustnosť a príjemná chuť
 • Výborná stráviteľnosť bez všemožných nepriaznivých prejavov
 • Používajú ich aj profesionálni športovci

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=“1/2″][vc_column_text]

Nevýhody

[/vc_column_text][dt_gap height=“20″][vc_column_text]

 • Vyššia cena. Pri danej kvalite je však primeraná.
 • Tradičné príchute. Ak vám čokoláda a vanilka už nie je po vôli, veľa možností na výber nemáte.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/1″][dt_gap height=“20″]

Akú máte skúsenosť s proteinami z Kompava.sk vy? Teším sa na komentáre ;)[dt_gap height=“20″][/vc_column][/vc_row]

2 komentáre k “Proteiny od Kompavy – Kvalita zo Slovenska”

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.