Príhovor na promócie

Nakoľko som pred nejakým časom aj ja riešil príhovor na promócie, tak vám prinášam nejaký ten vzorový od našich milých tetušiek z FM UK. Nech vám je inšpiráciou.

prihovor na promocie

Vaša Magnificencia, Vážený pán rektor,
Vaša Spektabilita, Važený pán dekan,
Vaše Honorability, Vážení páni prodekani,
Važený pán promotór,
Važení páni profesori, docenti, asistenti
Vážení hostia, milí rodičia.

Pred rokmi sme vstúpili na akademickú pôdu plní snov, aby sme hľadali sami seba a svoje miesto v našej spoločnosti. Našli sme tu ľudí, ktorí nám s ochotou odovzdávali svoje vedomosti a skúsenosti, a ktorí v každom z nás zanechávajú kúsok seba.

Vážení pedagógovia nemáme nič, čím by sme sa mohli odvďačiť za všetko to, čo ste pre nás urobili. Máme len prázdne ruky a srdcia plné úcty. A hoci jedno slovo je veľmi málo, na to, aby dokázalo vyjadriť všetku túto vďačnosť, prijmite od nás aspoň to úprimné ĎAKUJEME.

Drahí rodičia, krása tejto chvíle je v našom spoločnom šťastí. Od chvíľ, keď ste nás učili prvým krokom a slovám, pomáhali nám zdolávať najrôznejšie prekážky, až po dnešok, vždy ste nám vedeli pomôcť, povzbudiť, odpustiť a vliať nádej. Mohli sme sa k Vám vrátiť, aj keď sme Vás niekedy vedeli zarmútiť. Za Vašu lásku, pomoc a Vašu vieru v naše schopnosti Vám patrí naše ĎAKUJEM.

V neposlednom rade patrí poďakovanie aj blízkym, priateľom, spolužiakom a kolegom. Roky strávené na našej fakulte ostanú pre nás navždy prekrásnou spomienkou. Tu sme začali spoznávať sami seba, pozorujúc svet naokolo. Boli to dni prekážok i obáv pred skúškami, ale aj dni bezstarostnosti a nádherných prázdnin. Bol to čas, v ktorom sa dni stali nocou a noc najjasnejším dňom.

Dnes stojíme v cieli, ktorého vyvrcholením je tento slávnostný okamih. Nie je to však cieľ konečný. Je to len jedna z brán, ktoré nám v živote prichodí otvárať a znamená začiatok niečoho nového – toho skutočného života. Odnášame si doň všetko, čo ste nám s láskou odovzdali a pousilujeme sa žiť tak, aby sme nesklamali tých, ktorí nám veria, a hlavne aby sme nesklamali samých seba.

Ešte raz Vám všetkým ďakujeme

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.