Ovsené vločky: raňajky na celý rok

Ovsené vločky majú v zdravej výžive svoje miesto. Sú výborným zdrojom pomaly uvoľňovaných zložitých  sacharidov a náramne sa hodia na raňajky, no uplatnenie nájdu aj počas dňa.

Ovsené vločky
Ovsené vločky  – ranná bomba, ktorá vás naštartuje

Obsah

Ovsené vločky na 100 g obsahujú približne:

  • 360 kalórií
  • 13 g bielkovín
  • 62,5 g sacharidov
  • 6,2 g tukov (zdravých)

Okrem toho sú vločky výborným zdrojom vlákniny. Vláknina prospieva tráviacemu traktu, bojuje proti zápche a zúčastňuje sa na vyživovaní organizmu. Konzumáciou vločiek na raňajky sa vyhnete dopoludňajšiemu honu na  sladkosti, ktoré vám všetku vašu drinu akurát tak pokazia.

Nesmieme zabudnúť ani na vitamíny a minerály. Vo vločkách nájdeme fosfor, draslík, vápnik, železo a zinok. Bez týchto látok sa naše telo nezaobíde.
Z vitamínov je to vitamín K, ktorý je  nevyhnutný pre správnu zrážanlivosť krvi.

Príprava

Príprava vločiek je naozaj jednoduchá a netreba z toho robiť žiadnu vedu. Osobne mám rad jednoduchosť. Na raňajky si tak dávam cca 80 gramov vločiek ( skoro jedna plná šálka) s mliekom. Na chuť použijem trochu kakaa. Ale naozaj len trochu. Niektoré dni dám vločiek menej, no robím si zároveň aj vajíčka.

Ku vločkám sa výborne hodí aj jogurt, ovocie a dokonca si z nich môžete robiť rôzne placky, či domáce fit tyčinky (recept už čoskoro).

Nie sú vločky ako vločky

Osobne by som sa vyhýbal rôznym tým „fitness produktom“, ktoré vidíme v TV reklamách. Často obsahujú zbytočne prídavky cukru a ich cena niekoľko násobne prevyšuje „obyčajné vločky“. Cena cca 3 € za 750 g a prínos takmer žiaden.
Takže všetky tie pražené kukuričné lupienky, vločky či iné srandy nechajte radšej v obchode a dajte na klasiku. Na druhú stranu, všetko lepšie ako dáke párky s maslovým pečivom 🙂

Stavte radšej na klasiku.

Záver

Ovsené vločky by som odporučil každému. Muži, ženy bez rozdielu. Či už dvíhame železo v posilke, hráme volejbal alebo len držíme zásady zdravého štýlu. Ich cena je veľmi príjemná a vločiek si tak môžeme dopriať koľko len chceme.

 

 

 

 

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.