Nie každá zmena je hneď vidieť

Pri pohľade na váhu sa dá hneď povedať, či som schudol. Zmenená však menej (viac) kíl, že som v lepšej kondícii? Alebo ešte lepšia otázka. Zlepšil som sa, ak sa váha vôbec nezmenila? Je veľmi jednoduché sa zmeniť a pritom túto zmenu nespozorovať.

[vc_row][vc_column width=“1/1″][vc_empty_space height=“40px“][vc_text_separator title=“Reklama“ title_align=“separator_align_center“ color=“grey“][vc_empty_space height=“10px“][vc_raw_html]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[/vc_raw_html][vc_empty_space height=“40px“][/vc_column][/vc_row]

Váha je len číslo

Mnoho ľudí skončí práve preto, že nespozorujú žiaden rozdiel. Väčšinou sa však dívajú na zlé miesto. Jediné, čo ich zaujíma je hmotnosť. Existuje však mnoho lepších ukazovateľov vašej kondície ako len jedno číslo.

Na čo sa zamerať:

  • Ste silnejší, spravíte viac opakovaní alebo potrebujete kratšie prestávky? Zlepšujete sa.
  • Dokážete odcvičiť váš tréning bez kedysi potrebnej prestávky? Zlepšujete sa.
  • Stravujete sa tak ako chcete a ste nad vecou? Aj to je progres.
  • Spíte viac a stresujete menej? Ste na dobrej ceste.
  • Cítite sa lepšie, máte viac energie a nezapodievate sa nepodstatnými detailami? Aj to je progres.

Ciele a ich sledovanie

Zamerajte sa na podstatné veci a sledujte ich. Cítite sa lepšie? Potom je jedno či budete mať o dve kilá menej alebo viac. Ste silnejší a spravíte o 5 zhybov viac? Je jedno koľko vážite, pokiaľ to spravíte. Váha je naozaj len číslo. Podstatné je niečo úplne iné.

Platí pre každého

Či už patríte medzi pokročilých alebo len začínate, zameranie sa na podstatné veci je kritické. Ako príklad môžem uviesť niečo zo školského prostredia. Zamerať sa iba na dobré známky nemusí nutne znamenať, že budete schopný sa niečo reálne naučiť a nedajbože to aj využiť.

Vaše výsledky sú produktom vašich krokov

Žiadna zmena nie je expresná. Nie je ani zadarmo. Pri cvičení to platí dvojnásobne a neočakávajte ju cez noc, 4 týždne alebo 21 dní. Aj obľúbené fitness programy a ich tvrdenia treba brať s rezervou. Pravdou však je, že práca prináša výsledky. Možno nie dnes, možno nie zajtra ale prináša. Vytrvajte a výsledky sa dostavia. Pokiaľ nie, niekde ste poľavili.

Jeden komentár k “Nie každá zmena je hneď vidieť”

  1. snad to pojde, začal som cvičiť a váha šla asi cca o 3 kila hore nechápem 🙂 a to sa stravujem zdravšie ..dúfam teda že su to en svaly alebo moje zošokovane telo a pojde to dole časom 🙂

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.