Mýty a legendy #6 – Surové vajcia

Mýtus: Surové vajcia sú pre nás dobré, dodávajú energiu, či budujú svalovú hmotu.

V sérií článkov Mýty a legendy vo fitness sa bližšie pozrieme pod zúbok fámam, ktoré kolujú vo svete fitness a kulturistiky. Budem sa snažiť uviesť veci na pravú mieru a objasniť najrozšírenejšie magické rady, triky a recepty, s ktorými sa stretávate a údajne zaručene fungujú, veď predsa stačí sa ich držať. Väčšina z nich má jeden a ten istý začiatok, niekde som čítal/počul, že…

PRAVDA:

Všetci pravdepodobne videli filmovú sériu Rocky, kde samotný Rocky Balboa v podaní Silvestra Stallona na vrchole jeho súťažnej formy a v zápale športového zanietenia pije pohár surových vajec. Veď kto by na to zabudol? Preto kredit za propagovanie a rozširovanie ďalšieho zo športových mýtov môžeme prisúdiť práve Rockymu. Ľudia okolo sveta tak napodobňujú toto črevné hrdinstvo, avšak za akým účelom? Zvýšenie sily, zvýšenie energie, budovanie svalovej hmoty, zlepšenie kondície a lepšiu výdrž, alebo skôr otravu jedlom?

Pomôže to pred tréningom?

Rocky do seba pred tréningom šupol pohár surových vajec a týmto spôsobom začínal deň. Aj keď dávka bielkovín pred samotným tréningom pomáha pri šetrení svalovej hmoty a jej samotnému budovaniu, existujú oveľa lepšie spôsoby ako to docieliť. Určite by som neodporúčal spôsob pitia takejto „chutnej“ pochúťky plnej baktérií. Salmonela, či krušné chvíle na záchode v posilňovni s hnačkou, to môže byť práve Vaša budúcnosť, ak sa to rozhodnete skúsiť.

Získate tak svaly konzumáciou surových vajec?

Svalová hmota sa buduje svalovou stimuláciou prostredníctvom posilňovania, dostatočnej regenerácie a konzumáciou správnej výživy. Súčasťou konzumácie správnej výživy je dostať do seba aj dostatok bielkovín, avšak ak sú bielkoviny kvalitné, potom až tak nezáleží na tom, čo je ich zdrojom. Takže ak robíte všetko ostatné správne, potom áno, konzumácia vajcia dokáže pomôcť pri budovaní svalovej hmoty, avšak o nič viac ako kus kuracích pŕs alebo tuniaka. Ak vás táto téma zaujíma, Karol pred časom napísal koľko bielkovín majú vajcia.

Na pití surových vajec tak nie je nič zázračného, špeciálneho alebo magického. Len preto, že to je hnusné a chutí to absolútne odporne neznamená, že to je pre nás lepšie.

Sú tak pre nás surové vajcia dobré a bezpečné?

Nie, nie sú. Je to naozaj len mýtus a ich konzumáciu v surovom stave by som nepovažoval za bezpečnú.  Aj keď sa to nestáva často, ale týmto spôsobom sa môžete stretnúť s bakteriálnou kontamináciou.

Takže v skutočnosti vám z nich môže byť veľmi, veľmi zle. Ich varenie, alebo iná tepelná úprava eliminuje baktérie salmonely, ktoré určite zdraviu prospešné nie sú. Hádajte, aký pokrok dosiahnete vo vašom fitness programe, ak vďaka explozívnej hnačke budete zvracať vaše črevá po dobu dvoch týždňov? No predsa žiadny. Dostaňte salmonelu a budete mesiace slabučkí ako mačiatko, pričom budete strácať svalovú hmotu namiesto toho, aby ste ju budovali.

Záver

Rockyho sága je síce epická, ale len preto, že Rocky pil surové vajcia a vyhral zápas neznamená, že surové vajcia sú lepšie ako varené. V skutočnosti varením vôbec nedochádza k zhoršeniu kvality bielkoviny, ale naopak varené vajcia sú ešte aj lepšie stráviteľné a lepšie využívané telom, než vajcia surové. Osobne preto nevidím žiadny prínos v ich konzumácií v surovom stave.

8 komentárov k “Mýty a legendy #6 – Surové vajcia”

  1. …myslim, ze ti unika mnozstvo informacii o konzumovani surovych vajec. Surove vajcia maju vyhodu v tom, ze obsahuju nezoxidovany cholesterol, ktory prave tepelnou upravou oxiduje. Cholesterol je prekurzor testosteronu, teda latka ktora predchadza vzniku inej latky..

      1. jo jedol, jem ich denne, kto sa chce vyhnut salmonele môže jesť prepelićie, tvoj článok je tiež jedným z tých z dielne kdesi som počul, čosi som čítal…

  2. Všetky živočíchy potrebujú na prežitie enzýmy a vitamíny. Väčšina z nich sa zničí pri teplote nad 60 stupňov. Už Luis Pasteur robil pokusy, že dával zvieratám všetko prevarené. Zdochli. Ak si dáš na obed varenú ryžu, pečené kura a šalát, nezomrieš len preto, že si dáš občas ten šalát. Ostatné ti síce dodá rôzne živiny, ale telo ich bez enzýmov a vitamínov nevie využiť. Preto sú ľudia tuční, že majú vlčí hlad – jedia veci, v ktorých chýbajú základné látky a organizmus sa snaží prežiť tak, že ich jedia veľa a zbierajú si stopové množstvá tých látok, čo zostávajú po tepelnej úprave. Tým však do seba dostanú veľké množstvá tukov.

    1. Presne tak, surové vajcia sú dokonalým zdrojom takmer všetkých enzýmov, koenzýmov, vitamínov, cholesterolu (potrebného pre metabolizmus tukov, zdravý vývin a regenráciu mozgu, nervov a svalov), ďalej minerálov a stopových prvkov. Veď si predstavte, že z vajca, keď je oplodnené, sa vyvinie embryo (zárodok) a celý komplexný organizmus! Takže surové vajce je ľahko stráviteľná superpotravina. O tom nepíše žiadna výživová a farmaceutická lobby. Prečo asi? Lebo sa snaží predávať menej kvalitné extrahované produkty pre fitness a šport za niekoľkostonásobok pôvodnej ceny s cieľom vidiny zisku a nie zdravia ako sa to pokúšajú zmanipulovať. Bohužiaľ takto ale funguje tento systém, ktorý tu máme. Vajce je lacný a dostupný zdroj kvalitných prírodných látok pre všetkých. Takže stačí sa pozrieť na to, čo všetko obsahuje jedno vajce a je tam všetko, čo potrebujeme na regeneráciu našich buniek tela. Varením sa zničí veľa aktívnych látok, ako to tu už bolo spomenuté a zmenia svoju pôvodnú formu, štruktúru a fuknciu. Čo sa týka strašiaka bakteriálnej kontaminácie. Sám som mikrobiológ. Salmonella sa len tak do vajca nedostane, pokiaľ vajce nie je poškodené a kvalitne skladované v suchu. Schválne píšem v suchu, teplota nehrá až takú rolu, teda v rozmedzí medzi 8-25°C. Vajce pred skladovaním treba vždy očistiť, nesmú byť vo vlhkom prostredí a to je celý zázrak. Takže strach bez kvalitných informácií je ľahkým pánom našej vlastnej pohodlnosti.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.