Moja skúsenosť so spaľovačom ThermoFit

Spaľovačom tukov som sa doteraz vyhýbal ako to len šlo. Nepovažoval som ich za prínosné. Vždy som mal totiž rezervy v strave a veril, že viac si pomôžem jej dodatočnou úpravou. Počas januára a februára sa mi podarilo držať si stravu podľa mojich predstáv a tak som sa rozhodol otestovať aj spaľovač tukov. Siahol som po obľúbenom Thermofite od Kompavy. Malo to nejaký efekt?

Nabudenie a povzbudenie

Hneď na úvod musím povedať, že malo. Považujem sa za skúseného cvičenca a tak musím konštatovať, že dokážem pocítiť, či má nejaký doplnok na mňa efekt. Pri užívaní ThermoFitu som citeľne (aj merateľne) vládal dlhšie podávať maximálny výkon. Pri cvičení Insanity Max 30 to znamenalo vymaxovanie až po 25 minútach. Zatiaľ môj osobný vrchol. Okrem toho sa mi pocitovo zlepšila koncentrácia pri tréningu. Reálne sa to ale odmerať nedá.

http://instagram.com/p/xxGYEaQGZA/?modal=true
Aby som podal úplnú informáciu, počas užívania ThermoFitu som užíval aj ArgiNO Drink (recenzia sa už pripravuje), ktorý účinkuje podobne. Ten som užíval niekoľkokrát, takže viem posúdiť, že dostavený efekt sa netýkal iba tejto NO pumpy.

Chuť do jedla

Celkom nepríjemne ma prekvapila znížená chuť do jedla. Pre niekoho to môže byť výhoda, pre mňa to až také super nebolo. Ráno som napríklad totálne nemal chuť raňajkovať a tak isto som necítil potrebu dať si niečo medzi obedom a večerou. Keďže mi bolo jasné, že bez jedla nebude energia na tréning, túto nechuť som prebíjal ako sa len dalo. Po 7-10 dňoch to prešlo.

Pokiaľ sa však potýkate s tým, že máte nezadržateľné pocity hladu, zjete toho naozaj veľa a neviete si povedať dosť, môže vám to pomôcť. Zjete toho totiž menej a môžete tak zastaviť vaše priberanie.

So spánkom žiadne problémy

Druhú obavu som mal z nespavosti. Nič podobné sa u mňa neprejavilo. Práve naopak, spal som väčšinou ako zarezaný.

Väčšinou sa neodporúča užívanie po 16 hodine, ktoré vás môže na večer nabudiť. Poznám však aj ľudí, ktorí veselo užívajú spaľovače a iné stimulanty výrazne večer (pred tréningom) a tiež s tým problém nemajú. Odporúčam si to tak skúsiť a riadiť sa vlastným pocitom.

Výrazné chudnutie sa však nekonalo

Najväčšie očakávania som mal práve tu. Zrejme tak ako väčšina ľudí, ktorí po spaľovači tukov pozerajú. Svedomito môžem povedať, že som trénoval ako to len išlo. Priemerne tak 4 krát týždenne intenzívne HIIT. Kardio aj silový tréning. Viditeľný a merateľný efekt som však na sebe nespozoroval. Pre väčšinu potenciálnych kupcov môže byť práve toto najdôležitejší dôvod, prečo si zaobstarať spaľovač. Za seba tak konštatujem, že prvá vzorka v tomto vôbec nepomohla.

Na druhú stranu musím povedať, že testovacie obdobie 1 mesiac (1 balenie) nie je až tak dostačujúce a osobne dávam nejaké závery až po dlhšom období. Spaľovač je však nutné cyklovať (ako väčšinu suplementov) a tak to skúsim opäť na prelome marca a apríla.

Verdikt a záver

Spaľovač tukov považujem za účinný stimulant, ktorý na mňa pozitívne pôsobil. Merateľne predĺžil môj výkon (+ 5-7 minút) pri 30-60 -minútovom intenzívnom tréningu. Aktuálne merania na pôde Fakulty telesnej výchovy a športu UK v Bratislave zaznamenali aj merateľný nárast sily športovcov pri užívaní ThermoFitu. Ak od jeho kúpi očakávate, že schudnete aj pri sedení na pohovke, sklamem vás. Spaľovač vás podporí, ale požadovaná práca je na vás.

Máte so ThermoFitom alebo iným spaľovačom skúsenosť? Podeľte sa názor v komentároch pod článkom.

Z môjho testu na mojej osobe si spaľovač ThermoFit odnáša dobrý výsledok a určite ho ešte v blízkej dobe skúsim. Pokiaľ tak chcete spraviť aj vy, do konca februára je na kompava.sk akcia. Za 19,90 € získate 1,5 balenia.

Akcia na ThermoFit Kompava

Na záver ďakujem spoločnosti Kompava, s.r.o. za poskytnutie testovacej vzorky.

4 komentáre k “Moja skúsenosť so spaľovačom ThermoFit”

  1. za mesiac a pol čo ho beriem som schudla vďaka spalovaču 12 kg, trénujem 3-4 krát do týždňa cca 60 minút, stravu som neobmedzila len som vylúčila syntetické cukry (nejem a nepijem sladkosti), ovocie jem, inak jem aj o druhej ráno a stále chudnem. Takže podla mňa spalovač zaberá asi na každého inak. Musím podotknúť, že som vážila 102 kg a teraz vážim 89 kg a z vyššej váhy sa chudne rýchlejšie ako z nižšej.

  2. No podľa názorov ľudí,je pravda ze na každého účinkuju inac!!!takze neodsudzovala by som ako to robia poniektorí ludia z urciteho sklamania že neschudli!takže moja skúsenosť -neviem či spaľuje kalórie tak ako si ľudia predstavuju, pretože by bolo potrebne aj nejak trenovat a nie sediet len na gauci a čakať na zázraky,kedze ja nemám čas tvrdo cvičiť 2 hodiny denne ,aj keď aj tým som si už prešla a nič nepomohlo,akurad že som mala skvelú kondičku ale ani gram dole…(zrejme koli nespavosti)momentálne uzivam tablietky bez cvicenia(nie za účelom schudnutia!!!) ale urcite mi pomahaju lepšie sa vyspať z coho som mala obavy keďže obsahujú aj kofeín, ale ten mi dáva akurad energiu cez den z coho sa úprimne teším a hlavne nemam chut na jedlo čo je pre veľkých jedakov veľký plus ale pre mňa trošku trápenia najesť sa….trošku má trápi pálenie záhy pretože mám citlivý žalúdok na chili ktoré tablety obsahujú ale nič čo by som nezvladla.nemôžem sa sťažovať vrelo odporúčam.pôvodne som chcela zelenú kávu ale pre nespavosť mám obavy pre kofeín ktorí obsahujú ale snáď nabudúce vyskúšam.chili a zelená káva /čaj sú skvelé antioxidanty

  3. Čauko karol a keď sa môžem opýtať skúsil si už aj anabolické steroidy chcel som sa opýtať či to vlastne aj zaberá natie svaly????

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.