Recenzia: Micelárny kazeín od Kompavy

Jedným z najnovších prírastkov do portfólia proteínov značky Kompava je micelárny kazeín. Patrí medzi nočné proteíny a potenciálnych kupcov sa snaží získať aj celkom novými príchuťami. Vyskúšal som obe a tak je na mieste spísať moje skúsenosti a zopár faktov.

Načo vlastne je nočný proteín

Nočné proteíny sú špecifické dlhším vstrebávaním. Zložením sa jedná o produkty postavené na kazeíne. Na teraz stačí vedieť, že sa nachádza v mlieku. Na rozdiel od srvátky má rozdielny obsah aminokyselín a vstrebáva sa podstatne dlhšie. Literatúra udáva aj 7 hodín. To príde vhod najmä v období, kedy naše telo neprijíma potravu a to je väčšinou v noci. Každý skúsenejší cvičenec vie, že svaly rastú najmä počas spánku (oddychu) a tak sa bielkoviny počas noci určite hodia. Viac o nočných proteínoch napíšem v samostatnom článku.

Micelárny kazeín KOMPAVA MICELLAR CASEIN 80%

Zloženie produktu

Propagačné materiály uvádzajú, že ide o mikrofiltrovaný mliečny izolát s 92%-ným obsahom micelárnych kazeinov. Slovo micelárny vychádza zo slova „micela“ – čo znamená miniatúrna častica. Toto slovo môžete hojne nájsť aj v súvislosti s kozmetickými výrobkami.

Výrobok je to čisto prírodný a s vysokým anabolickým a antikatabolickým účinkom. To pre zmenu znamená, že podporuje rast svalov a zabraňuje ich strate. Doba trávania by mala byť až 7 hodín.

Micelárny kazein okrem toho obsahuje aj horčík. Podporuje činnosť srdca, posilňuje svalstvo a zabraňuje stresu a kŕčom. Proteíny sú väčšinou bohaté na vápnik. Horčík jeho vstrebávanie výrazne posilňuje a tak medzi nimi vzniká výborná synergia. Okrem toho výrobok obsahuje vysoké množstvo aminokyselín, enzýmov a vitamínov. Tie pomáhajú s tvorbou svalových bielkovín, trávením a detoxikáciou organizmu. So far so good 😉

Nové príchute

Za zvolené príchute má Kompava u mňa plus. V poslednej recenzii som celkom kritizoval prítomnosť tradičných príchutí ako čokoláda, jahoda či vanilka. Sú to také tie klasiky, ktorými nič nepokazíte, ale ani neprekvapíte. Príchute ako pomaranč-čokoláda a vanilka-citrón-limeta sú tak skvelým osviežením.

Prvé balenie, ktoré ku mne dorazilo bolo čokoláda-pomaranč. Protein príjemne vonia po pomaranči, chutí skôr po čokoláde. Mne osobne chutil. Testovacia vzorka z môjho okolia však väčšinou až tak nadšená nebola. U nich výborne fungovala druhá verzia a to jemnejšia vanilka-citrón-limetka. Odporúčam si tak skúsiť obe možnosti a vybrať si tu svoju.

V oboch prípadoch sa však môžete pripraviť na príjemnú arómu a chuť, ktorá nepôsobí umelo. Ako sladidlo je použitá sukralóza (prírodné). Z mojej strany spokojnosť

dávka proteinu

Lahodnosť a sýtosť na druhú

Ďalšou typickou vlastnosťou nočných proteínov je ich väčšia hustota. S tým súvisí aj pocit väčšieho nasýtenia. Ak si dávate protein aj proti nočnému hladu, túto vlastnosť isto oceníte.

V prípade Micelárneho kazeínu od Kompavy to platí o trochu viac. Osobne sa jedná o zatiaľ najhustejší protein, aký som doposiaľ mal. Pri pití ho v ústach doslova „vnímate“. Pri miešaní protein prijateľne napení. jeho konzumácia je tak trochu dlhšia.

Uzatvárateľný obal

Ďalšou vítanou novinkou je uzatvárateľný obal. Túto novinku sa Kompava rozhodla nasadiť plošne a aktuálne by ste tak každý ich protein Micellar Caseine, Wellness Proteine a ProteinFit 80 mali dostať v takomto balení.

obal proteinu

Záver

MIcelarný kazein Kompava je kvalitný nočný protein. V jednej dávke obsahuje 24g bielkovín a takmer žiadne tuky a sacharidy. Je vhodný aj pre ženy. Pri chudnutí príde vhod jeho sýtosť, takže zaženie aj pocit hladu. Naopak pri naberaní dodá množstvo bielkovín, aminokyselín a podporí regeneráciu. Okrem toho výborne chutí. Pri jeho dlhodobom užívaní som tak isto neobjavil žiadne negatíva. Jeho kúpu tak rozhodne neoľutujete. Môžete tak spraviť priamo na webe výrobcu.Cena:16,50 € za 500g,

63 € za 2kg balenie

2 komentáre k “Recenzia: Micelárny kazeín od Kompavy”

  1. rad by som sa Vas opytal ze odkedy sa sukraloza radi medzi prirodne sladidla. Ano z pomedzi umelych sladidiel je povazovana za najvhodnejsie avsak zaradit ho medzi prirodne sladidla je klamstvo!!!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.