Kroky k pevnejšej vôli #1 – Psychika

Určite to poznáte. Výroky ako „mal by som to spraviť, ale nechce sa mi„, „ja tým koláčikom nedokážem odolať„, „nevládzem„, „toho piva sa proste neviem vzdať„, alebo „mám chuť na sladké„. Že ste sa v tom spoznali?

Ak chcete mať svaly a úžasné telo, v prvom rade je nutné vybudovať základ a podstatu, od ktorej sa to všetko odvíja – duševné svaly. Jednoducho silné telo, silnejšia myseľ. Treba si uvedomiť, že odhodlanosť, vytýčené ciele, silná a neoblomná myseľ, či pevná vôľa sú kľúčom k úspechu. Práve krokom k budovaniu duševných svalov a pevnej vôli sa bude venovať táto séria  článkov Kroky k pevnejšej vôli, kde vám budem prinášať rôzne tipy a rady ako dosiahnuť to, čo chcete. Naučte sa, ako jednoducho ovládať svoju myseľ v nasledovných krokoch.

pevna vola

Zdroj:http://www.fotokanal.com/foto-14457.html

V úvodnej časti série sa zatiaľ venujem len samotnej problematike psychickej odolnosti a prečo je potrebná pre dosahovanie našich cieľov. V ďalších článkoch budem prinášať rady a kroky, ako ovládať svoju myseľ, pestovať pevnú vôľu a zjednodušovať celý proces po psychickej stránke.

Prečo je to v hlave?

Veľké zmeny na vašom tele a vo vašom životnom štýle sa nezaobídu bez zmien vo vašom rozumovom postoji. Jednoducho treba spraviť posun aj v myšlienkových procesoch a na duševnej úrovni, nakoľko fitness a kulturistika je namáhavá nielen fyzicky, ale pravdepodobne ešte väčšmi práve po psychickej stránke. Ak nemáte pevnú vôľu a vaša myseľ nie je pripravená na túto záťaž, vaše telo potom nikdy nebude. Či sa snažíte zdvíhať viac, nabrať hmotu, či redukovať tuk, psychická sila bude vždy kľúčom k úspechu.

Vaše ciele môžu byť fyzické, ale vaša myseľ ovláda všetko, čo robíte.

Základ je psychika

V skutočnosti je to veľmi jednoduché, buď to chcete, alebo nie. Ak si to uvedomíte, zistíte, že všetko sa odvíja na základe toho, ako to beriete v hlave. Ak si to neuvedomíte, nemáte to v hlave všetko zrovnané, nechcete to dostatočne a neviete sa premôcť, skôr či neskôr proste zlyháte a nikdy nedosiahnete svoje ciele.

Poznám to veľmi dobre aj sám na sebe a z osobnej skúsenosti. Môžte sa opýtať akéjkoľvek kvalifikovanej osoby, či už fitness atlétov, kulturistov, alebo len obyčajných ľudí, ktorí si prešli úžasnými premenami. Všetci do jedného vám povedia, že sa im zmenilo niečo v hlave a museli spraviť posun smerom dopredu po psychickej stránke. To oddeľuje úspech od zlyhania. Myslíte si, že dosiahnete cieľ, ak prestanete bežať, lebo ste zadýchaný a unavený? Myslíte si, že dosiahnete cieľ, ak si dáte koláčik, lebo máte chuť na sladké?

Nedá sa to aj bez toho?

Možno áno, teda ak vám nevadí byť úplne obyčajným a priemerným človekom. Stačí si prečítať biografie niektorých kulturistov, vzpieračov, atlétov, bojovníkov, či futbalových hráčov. Ich športy môžu byť rôzne, ale všetci ozajstní šampióni sa dostali na vrchol práve zdokonaľovaním ich duševnej hry.

Takmer každý žiak má relatívne schopné telo; je to práve ochotná myseľ, pevná vôľavytrvalosť, ktorá oddeľuje úspech od zlyhania. Dokonca aj keď nie ste špičkový atlét, nemyslite si, že to dotiahnete ďaleko s priemernou mentalitou. Či už chcete získať kilo svalovej hmoty, alebo len stratiť kilo tuku, budete musieť spraviť veľké zmeny vo svojich návykoch, životnom štýle, či pracovnej morálke.

Tieto zmeny však neprichádzajú samé od seba a bez spevnenia a zdokonalenia vašej mysle. Vaša práca nikdy nekončí. Len dostať sa do posilňovne môže byť pre začiatočníka rovnako ťažké, ako je príprava na súťaž pre profesionálneho kulturistu. Vaša cesta je však nielen o vás, ale predovšetkým len a len na vás a na nikom inom. Taktiež to však znamená, že máte silu, aby ste dokázali dať veci do pohybu. S niekoľkými zmenami v myslení môžete premeniť vaše odraďujúce ciele len na ľahké a dočasné prekážky, na ktoré sa už nemôžete dočkať, až si s nimi poradíte.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.