Kalorická kalkulačka na stiahnutie

V posledných dňoch sa na mňa viacero z vás obracalo s otázkami ohľadom stravy pri naberaní / chudnutí. Rozhodol som sa podeliť sa s vami o moju kalorickú kalkulačku, ktorá vám vypočíta, koľko kalórii by sta mali denne prijať, podľa toho ako často športujete a či chcete schudnúť, alebo pribrať.

[vc_row][vc_column width=“1/1″][dt_gap height=“40″][vc_text_separator title=“Reklama“ title_align=“separator_align_center“ color=“grey“][dt_gap height=“10″][vc_raw_html]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[/vc_raw_html][dt_gap height=“15″][vc_separator color=“grey“][dt_gap height=“40″][/vc_column][/vc_row]

Návod na použitie kalorickej kalkulačky

  • Stiahnite si kalkulačku, (excelová tabuľka xls, 30kb)
  • Vyplňte žlté polia v príslušnej tabuľke (muž / žena)
  • Vyberte si hodnoty podľa frekvencie fyzickej aktivity a vášho cieľa
  • Kalkulačka je zadarmo a môžete ju voľne používať.

[vc_row][vc_column width=“1/1″][dt_call_to_action content_size=“big“ background=“fancy“ line=“true“ style=“1″]Stiahnite si kalorickú kalkulačku

[dt_button size=“big“ style=“default“ animation=“none“ color_mode=“default“ icon=““ icon_align=“left“ color=““ link=“http://skfitkari.sk/subory/kaloricka_kalkulacka.xls“ target_blank=“true“]Stiahnuť (821KB, xls súbor)[/dt_button][/dt_call_to_action][/vc_column][/vc_row]

 

Ak sa vám kalkulačka páči a pomohla vám, podeľte sa o ňu na sociálnych sieťach s vašimi priateľmi.

Koľko kalórii denne?

Koľko kalórii denne potrebujete je individuálne. V prvom rade záleží od vašej hmotnosti, výške a veku a samozrejme pohlaví. 100 kg muž potrebuje podstatne viac energie ako 50 kg žena. To je jasné.

V druhom kole sa je potrebné zamyslieť nad vašim cieľom. Ak chcete pribrať, musíte do seba dostať niečo viac, ako je potrebné. To sa týka najmä mužov pri naberaní svalov a hmotnosti. Pri chudnutí musíte zase svoj príjem čiastočne obmedziť a vytvoriť tak energetický deficit. Platí tu jednoduchá matematika, ktorá sa nedá oklamať.

  • Pri chudnutí znížte svoj príjem o cca 250-500 kcal.
  • Pri naberaní svoj príjem zvýšte o cca 250-300 kcal

Koľko kalórii spálim?

V poslednom kole sa je potrebné zamyslieť nad vašou fyzickou aktivitou. Ak športujem 5 a viac krát v týždni, môj energetický príjem by mal byť väčší ako pri jednom tréningu týždenne. Váš energetický výdaj je väčší a tak je ho potrebné vykryť väčším príjmom.

Ak sa vám kalkulačka páči a pomohla vám, podeľte sa o ňu na sociálnych sieťach s vašimi priateľmi 😉

4 komentáre k “Kalorická kalkulačka na stiahnutie”

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.