Bojujeme s tukom – tipy a triky: Jedlo ako palivo

 

Ploché brucho je snom väčšiny ľudí. Vo väčšine prípadov vaše tehličky na bruchu zakrýva prebytočný tuk, ktorý pravdepodobne predstavuje vášho nepriateľa. Ak ste sa rozhodli s týmto protivníkom zmerať si sily, v sérií článkov bojujeme s tukom vám prinášam rôzne tipy a triky, vďaka ktorým dokážete odstrániť posledných pár prebytočných centimetrov, či posúvať sa na váhe žiaducim smerom. Takže tuk, ako sa ťa môžem zbaviť?

cestoviny s krevetami

Nasledujúcich pár riadkov píšem v nadväznosti na predchádzajúci článok, nakoľko spolu do značnej miery súvisia. Aj teraz opäť  načnem tému týkajúcu sa stravy. Takže nech sa páči, servírujem ďalšie tipy, ktoré by vám mohli do značnej miery pomôcť splniť vaše ciele.

Jedlo ako palivo

Osobne nemám rád slová ako diéta, nakoľko sú vždy stavané na obmedzovaní určitej zložky v potrave. Nechcem, aby sa ľudia vyhýbali potešeniu z jedla, nerobím to ani ja. Preto svoju stravu nezakladajte na obmedzovaní a nevyhýbajte sa úplne potešeniu z jedla, ale chápte svoje týždenné stravovacie návyky skôr ako palivo pre ťažké tréningy a samotnú existenciu. Tento spôsob vám do značnej miery pomôže udržať na uzde svoje chute v prípade, že jete len pre potešenie. Buďte si vedomí všetkých bielkovín, sacharidov a tukov, ktoré prijímate v potrave. Jednoducho ich berte ako menšie kúsky väčšej skladačky, teda ako palivo poháňajúce vaše úsilie pre spaľovanie tukov a naberanie čistej svalovej hmoty.

Nehovorím teda, že teraz nesmiete ani pomyslieť na vašu obľúbenú dobrotu, nakoľko ju máte zakázanú, alebo sa nemôžete tešiť z jedla. To nie. Skôr chápte čo a kedy je vhodné skonzumovať. Týmto spôsobom si môžte stále dopriať a tešiť sa z jedla prostredníctvom vopred naplánovanej odmeny v správny čas (napríklad po tréningu). To už nás však vedie k ďalšiemu tipu.

Podvádzajte

Áno, čítate správne. Mám na mysli takzvaný „cheat day„, teda deň, kedy tak trošku podvádzate vo svojej strave a doprajete si aj to, čo by ste nemuseli. Takto vopred naplánovaný cheat day môže byť nesmierne prospešný popri striktne dodržovanej strave. Nielenže vám takýto podvod poskytne tak dlho vyhľadávaný pôžitok z jedla, ale rovnako pomáha nakopnúť spomalený metabolizmus, opäť zvyšovať hladinu leptínu a tým tak dokonca spaľovať ešte viac tukov. Predovšetkým to taktiež robí vašu “diétu” stravou, ktorá je oveľa prívetivejšiou. Stači mať celý týždeň túto odmenu na pamäti a hneď je spôsob ako udržať svoje chute na uzde na svete.

A čo vy? Mávate svoje podvádzacie dni? Ak áno, koľkokrát do mesiaca? Kľudne sa vyjadrite v komentoch.

[dt_call_to_action style=“1″ background=“plain“ content_size=“normal“ text_align=“left“ animation=“none“ line=“true“]

Začínate s premenou? Chcete sa zbaviť tuku a vyformovať postavu? Prezrite si aj ostatné články zo série bojujeme s tukom

[dt_button size=“medium“ animation=“none“ icon=““ icon_align=“left“ color=““ link=“http://blog.skfitkari.sk/tag/bojujeme-s-tukom/“ target_blank=“false“]Bojujeme s tukom[/dt_button] [/dt_call_to_action]

[dt_gap height=“20″ /]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.