Bojujeme s tukom – tipy a triky: Čas

Ploché brucho je snom väčšiny ľudí, avšak taktiež vo väčšine prípadov vaše tehličky na bruchu zakrýva prebytočný tuk, ktorý pravdepodobne predstavuje vášho nepriateľa. Ak ste sa rozhodli s týmto protivníkom zmerať si sily, v sérií článkov bojujeme s tukom vám prinášam rôzne tipy a triky, vďaka ktorým dokážete odstrániť posledných pár prebytočných centimetrov, či posúvať sa na váhe žiaducim smerom. Takže tuk, ako sa ťa môžem zbaviť?

business turning back time

TIP: Hospodárte efektívne s časom

Od kancelárie veľkej medzinárodnej spoločnosti, až po priestory posilňovne, riadenie časuochota pracovať predstavujú kritické komponenty pre dosiahnutie úspešných výsledkov. Prečo hovorím o čase a aký je to už len tip v súvislosti s fitnes aj kulturistikou? Maximalizácia efektívnosti a účinnosti je kráľom na každej scéne a vo všetkých oblastiach života, vrátane fitnes a kulturistiky.

Maximalizujte svoj čas, efektívnosť a účinnosť

Pravý profesionál rozumie dôležitosti maximalizovania efektívnosti, chápe nevyhnutnosť riadenia času a vie, aká je skutočná hodnota tohto takzvaného time managementu. Nie je žiadnym tajomstvom, že optimalizácia vášho času si vyžaduje rozumný akčný plán a tvrdú robotu. Mnoho ľudí robí kompromisy, prehliadajú príležitosti, či iným spôsobom sa ochudobňujú o dosahovanie svojho plného potenciálu. Vynikajte v každom aspekte svojho života, platí to predovšetkým pre posilňovanie a fitnes a kulturistiku.

Time management

Rovnako ako vaše obchodné rokovania, zdravé jedlo spolu s tréningom by mali byť považované za skutočnú, reálnu a plnohodnotnú schôdzku, či stretnutie, podobne, ako by sa jednalo o schôdzku s vaším obchodným partnerom. Či už použijete kalendár vášho smart phonu, alebo stále so sebou nosíte svoj denníček, tieto kľúčové aspekty pri riadení času v oblasti zdravia a posilňovania budú oveľa konzistentnejšie, ak budú brané ako súčasť plánovania stretnutí, teda v našom prípade tréningov a podobne. Rezervujte si čas na tréning, na prípravu jedla, či dokonca aj na spánok. Nemeškajte, nenechajte si to ujsť a nezriekajte sa toho, veď koniec koncov, je to predsa vaše obchodné rokovanie.

cas2

Vyhodnocujte, zapisujte a merajte

Pre človeka, ktorý to myslí vážne, odhad nemá miesto vo svojom každodennom živote. Bez ohľadu na cieľ, bez ohľadu na program – vyhodnocovanie, neustále zaznamenávanie a meranie sú prvoradé.

  • Vyhodnocujte: Zmapujte a načrtnite si svoj východiskový bod.
  • Zaznamenávajte: Sledujte a zapisujte si svoje denné, týždenné a mesačné činnosti.
  • Merajte: Vyhodnocujte výsledky merania a na ich základe rozhodnite, aké budú vaše ďalšie kroky a ďalší plán.

Nemusíte so sebou nosiť 800 stranový zápisník. Je rok 2014 a čas využiť technológie, vrátane množstva nápomocných mobilných fitnes aplikácií, ktoré sú skvelým východiskovým bodom k oveľa časovo efektívnejšiemu časovému programu.

Riaďte svoj čas, žiadne výhovorky

Rovnako, ako som spomínal v predchádzajúcom článku , budete čakať, že s vami zamestnávateľ bude spokojný a budete mať skvelý plat, keď budete do roboty chodiť nepravidelne a pracovať ako sa vám zachce? Budete čakať, že kvety, ktoré ste zasadili, budú nádherné aj v prípade, že ich budete polievať raz za uhorský rok, keď na to budete mať čas? Nie? Tak prečo čakáte, že vaše telo bude úžasné, keď ho budete kŕmiť odpadom a cvičiť budete nedôsledne a len keď si nájdete čas?

Musím vás sklamať, ale ak to niekto myslí naozaj vážne, nemôže čakať, kým na to budú vhodné podmienky a nájde sa nejaký čas. V oblasti fitnes a kulturistiky a pri dosahovaní úžasných výsledkov to tak nefunguje. Podmienky nikdy nebudú ideálne. Čas sa nehľadá, čas si jednoducho treba vytvoriť sám.

To znamená, že väčšina ľudí nebude mať luxus voľného času každý deň. Prekážky sú imaginárne a ich cieľom je znemožniť vám, aby ste mohli dominovať. Neoblomná pracovná etika a záväzok k dokonalosti rozdrví všetky prekážky. Tým, že budete úspešne riadiť váš časový plán a venovať pozornosť najmenším detailov programu do každej minútky, budete nepochybne maximalizovať svoj čas, efektívnosť a účinnosť, čím sa opäť priblížite k vytúženému cieľu.

 

[dt_button size=“big“ style=“default“ animation=“none“ color_mode=“default“ icon=““ icon_align=“left“ color=““ link=“https://www.skfitkari.sk/blog/category/trening“ target_blank=“false“]Prečítaj si aj ostatné články o tréningu[/dt_button]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.