Insanity Asylum volume 1

Prvý level z Asylum vznikol v roku 2011. Môžete s ním začať hneď, ako úspešne dokončíte základnú úroveň Insanity. No osobne to odporúčame až po druhom kole.

Insanity Asylum ukážka

Priebeh

Oproti pôvodnému Insanity sa cvičí skoro každý deň. Rest day, teda deň voľna je k dispozícii po 4 a potom až po dvoch týždňoch. Medzi tým sú na programe aj strečovacie dni, takže tempo zvoľnite viac krát.

Insanity Asylum kalendár
Pre zväčšenie kliknite na obrázok

Tréningové videá

 • Speed & Agility – tréning s koordinačným rebríkom. Rozvoj sily a obratnosti. Skoky, šprinty, behačky, rôzne pozície po štvornožky.
 • Strength – kruhový silový tréning celého tela s činkami / gumami.  Zameranie na ruky, hrudnik, nohy, chrbát.
 • Back to Core –  „pomalší“ tréning zameraný na chrbát a telesné jadro, t.j. brucho, hamstringy, spodný chrbát. Vystačíte si s gumami.
 • Vertical Plyo – plyometrický tréning s koordinačným rebríkom a gumami. Osobne nám príde veľmi ťažký. Ako už z názvu vyplýva, ide najmä o pohyb smerom hore – výskoky.
 • Relief – strečing celého tela.
 • Game Day – základné video, na ktoré sa pripravujete tými predošlými. Ide o simuláciu súťaže, kde sa snažíte zo seba dostať čo najviac. Podrobnosti sme už zhrnuli na blogu. Z pomôcok si vystačíte s rebríkom.
 • Overtime – finálna, cca 15-minútová previerka výdrže, ktorá sa cvičí ihneď po Game day videu.
 • Fit test – testovacie video, pomocou ktorého si meriate vašu aktuálnu kondíciu. Ten istý princíp ako pri bežnom Insanity.

asylum-overtime-pull-ups

Video ukážka

Základné pohyby na koordinačnom rebríku

3 komentáre k “Insanity Asylum volume 1”

 1. Chtěl bych poprosit zda by mě mohl někdo kdo vlastní tyto videa mohl kontaktovat na email byl bych velice vděčný děkuji.

  1. Ahoj Andrea, rebrík sa dá nehradiť v podstate čímkoľvek, čo sa dá preskakovať a príliš to nezavadzia. V každom prípade sa mi však najviac osvedčil rebrík a ak je to teda možné, odporúčam niečo na preskakovanie na začiatok použiť. Pokiaľ sa inak nedá, nie je problém cvičiť aj bez neho. Pri tréningu akým je Asylum je to však výborný tréning…

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.