5 tipov pre viac svalovej hmoty a sily

Chcete byť veľkí? Chcete byť silní? Potom sa pekne usaďte a čítajte nasledovné riadky. Aj keď pravidelne navštevujete posilňovňu a snažíte sa stravovať zdravo, v žiadnom prípade to neznamená automatický recept na úspech. V prípade, že máte v dosahovaní svojích cieľov problémy, v tomto článku vám prinášam niekoľko tipov, ako ľahšie nabrať na sile a nalepí sa na vás pritom aj nejaký ten sval, alebo dva. Tak poďme na to.

tipy

1. Najprv ťažká váha, potom ľahká

Trénujte a ničte sa s ťažkou záťažou po jeden mesiac v rozpätí štyri až šesť opakovaní v sérií. Potom nasledovný mesiac uberte na váhe, aby ste boli schopní pracovať v rozmedzí desať až dvanásť opakovaní. Ťažké tréningy umožnia vášmu telu dosahovať ešte lepšie a rýchlejšie výsledky počas ľahších týždňov.

2. Hádžte medicinbal

Zoberte si do rúk napríklad 4 alebo 5-kilový medicinbal, pričom ho tvrdo a explozívne hoďte o stenu niekoľko metrov pred vami. Malo by sa jednať o podobný štýl, ako keby ste sa snažili niekomu na ihrisku prihrať basketbalovú loptu. Rovnako môžete vziať medicinbal, zdvihnúť ho oboma rukami nad hlavu a celou silou prudko hodiť o zem. Stačí do vášho tréningu pridať tri série po piatich opakovaniach. Explozívne cvičenia naštartujú centrálny nervový systém, čo vám umožní zapojiť väčší počet svalových vlákien počas posilňovania.

3. Trénujte ramená na zoštíhlenie pásu

Chcete instantne vyzerať štíhlejší bez dodržiavania diéty? Stačí viac rozvíjať vaše svaly ramenného pletenca. Uistite sa, že precvičujete všetky svaly ramenného pletenca a váš tréning nepozostáva prevažne iba z tlakových cvikov. Zakomponujte cviky na predné, bočné aj zadné ramená, šokujte ich, ničte ich. Používajte pokročilejšie metódy na ich rozvíjanie, supersérie, trisérie, obrie série, či drop série a podobne.

4. Zahoďte topánky

Pokiaľ je to možné, trénujte na boso bez topánok alebo používajte minimalistickú obuv ako sú napríklad päťprsté Vibram topánky či obuv pre wrestling. Týmto spôsobom sa znižuje vzdialenosť, ktorú s olympijskou tyčou musíte prekonať napríklad pri mŕtvom ťahu, zvyšujete svoju silu páky a tým dokážete pracovať s väčšou záťažou. Trénovať na boso rovnako posilňuje vaše nohy, čo dodáva stabilitu a trakciu pri zdvihoch a posilňovaní.

5. Stiahnite zadok

Počas série po celú dobu napínajte vaše sedacie svaly, predovšetkým pokiaľ sa jedná o cviky ako bench press a military press (tlaky na ramená s obojručnou činkou v stoji). Týmto spôsobom stabilizujete celý svoj trup.

Mnoho ďalších tipov vám prinesiem v ostatných článkoch, avšak ak máte svoje vlastné efektívne tipy, s ktorými by ste sa chceli podeliť, neváhajte prispieť prostredníctvom komentov.

[dt_button size=“big“ style=“default“ animation=“none“ color_mode=“default“ icon=““ icon_align=“left“ color=““ link=“https://www.skfitkari.sk/blog/category/trening“ target_blank=“false“]Prečítaj si aj ostatné články o tréningu[/dt_button]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.